Specjalistyczna odzież Butterfly

Również w segmencie odzieży sportowej Butterfly stara się odpowiadać na potrzeby sportowców i wspierać kluby oferując im przedłużony termin dostępności wprowadzanych kolekcji, wyróżniających się uniwersalnością i atrakcyjnym wzornictwem. Kolekcje dedykowane klubom mają klasyczne kroje i kolory ułatwiające dopasowanie do barw klubowych lub sponsorskich.

Program 2plus1 gwarantuje dostępność również w trzecim sezonie od wprowadzenia na rynek dla zamówień złożonych u autoryzowanych partnerów do kwietnia trzeciego roku. Butterfly gwarantuje dostawę przed rozpoczęciem nowego sezonu!

Inny charakter mają kolekcje casualowe pomyślane jako ubiory sportowe i wygodna odzież do aktywnego spędzania czasu wolnego. Wyróżnia je bardziej nowoczesne, zgodne z trendami wzornictwo i odważną kolorystykę. Co roku Butterfly wprowadza na rynek nowe modele w ramach kolekcji uniwersalnej, damskiej i dziecięcej. W ofercie Butterfly znajdują się też  bluzy i kurtki, skarpetki oraz dodatki.

Zaawansowane technologicznie tkaniny


 

Funkcjonalne tkaniny Butterfly wspierają wysiłek sportowca poprzez absorpcję wilgoci i oddalanie jej od ciała, przy jednoczesnym zachowaniu przyjemnego wrażenia dla skóry. Szyte są z nich trwałe, szybkoschnące i zapobiegające hipotermii ubiory, zapewniające komfort noszenia, wolne od szkodliwych substancji i antyalergiczne. Tkaniny stosowane przez Butterfly są opracowane przez japońską firmę Toray. Poniżej szczegółowo prezentujemy cechy poszczególnych włókien:

Honeycomb Dry Fit

Wyjątkowo lekkie, wysokiej jakości i w 100% antyalergiczne włókno poliestrowe. Materiał przypominający składem Micro Dry Fit, ale jest bardziej miękki w dotyku, czyniąc go najbardziej cenionym mikrowłóknem używanym w produkcji ubiorów sportowych. Dzięki swojej specyficznej strukturze materiał HoneyComb Dry Fit jest wysoko wytrzymały i bardzo dobrze odprowadza wilgoć.

Dimple Dry Fit

Wysokiej klasy nieuczulające włókno poliestrowe jest idealnym surowcem do produkcji przyjemnych w noszeniu ubrań. Wysoka elastyczność i miękka faktura zapewniają maksymalny komfort zarówno podczas uprawiania sportu, jak i w czasie wolnym. Dzięki idealnemu odprowadzaniu wilgoci na zewnątrz, ubrania z Dimple Dry Fit szybko wysychają i wspaniale chronią w czasie wszystkich pór roku.

KPK 400

Ciepłe, eleganckie i miękkie włókno KPK 400 (100 % Poliester) jest najnowszą technologią wśród materiałów używanych do produkcji odzieży sportowej i interesującym uzupełnieniem oferty funkcjonalnych włókien Butterfly. KPK 400 jest oddychającym, chroniącym przed wiatrem materiałem, idealnie oddającym prawdziwy kolor i utrzymującym nadany krój.

Micro Dry Fit

To włókno zostało opracowane, aby zapewnić skórze uczucie świeżości podczas wysiłku fizycznego. Dwa splecione poliestrowe komponenty tworzą podwójną strukturę materiału. Warstwa wewnętrzna zbiera wilgoć i transportuje ją na zewnątrz. Materiał stworzony z włókna Micro Dry Fit jest wyjątkowo oddychający, elastyczny i przez to przyjemnie lekki i miękki dla skóry.

Poliester jest wyjątkowo odpowiedni dla aktywności sportowej. Jest szybkoschnący, wytrzymały, a ubrania z niego szyte utrzymują swój fason. Jest też wyjątkowo lekki – 10.000 metrów włókna poliestrowego waży mniej niż 1 gram. Na uwagę zasługują zwłaszcza mieszanki poliestru z innymi surowcami, na przykład bawełną. Łączą one zalety tych materiałów – przyjemnej dla skóry bawełny, elastycznego elastanu i absorbującego wilgoć poliestru.

3065 WR

Miękkość i elastyczność są głównymi cechami włókna 3065 WR. Ubiory uszyte z tego materiału są komfortowe w noszeniu, lekkie i przepuszczające powietrze.

PK LINE

Specjalna struktura włókna PK LINE (100 % Poliester) łączy sportową funkcjonalność i klasyczny styl. PK Line jest łatwy w pielęgnacji, elastyczny i utrzymuje jaskrawość kolorów.

Cool Dry Lycra

To elastyczne włókno jest ekstremalnie elastyczne, niemnące, zachowujące kształt przy przedłużonej trwałości. Cool Dry Lycra jest łatwa w pielęgnacji, szybkoschnąca, odporna na przebarwienia i oddychająca. Jest powszechnie używana w połączeniu z innymi materiałami, aby  zwiększyć ich stabilność i elastyczność.

New Dobby Coated

Włókno New Dobby Coated chroni przed woda i wiatrem. Jego struktura umożliwia transfer wilgoci na zewnątrz przez warstwy zewnętrzne, utrzymując ciało w cieple i komforcie.

Performance Micro

Materiał Performance Micro (100 % Poliester) jest wodoodporny, nie przepuszcza wiatru, oddychający i przyjazny dla skóry. Ubiory Butterfly uszyte z Performance Micro zachowują kolor, fason i są łatwe w pielęgnacji.

TPU DOBBY Coated

TPU Coated (100 % Poliester) to wiatro- i wodoodporne włókno, które zapewnia ubraniom elegancki wygląd dzięki specjalnej strukturze swojej warstwy zewnętrznej.