Piłeczki do tenisa stołowego

W związku ze zmianami przepisów ITTF dotyczących piłeczek pingpongowych producenci sprzętu do tenisa stołowego rozpoczęli poszukiwania nowych technologii produkcji piłek. Większość, jak na przykład Yasaka, skorzystała z doświadczeń i innowacji renomowanych producentów. Natomiast Butterfly postanowił wyznaczyć własną drogę i wprowadzić na rynek piłeczki o unikalnej technologii, produkowane w Niemczech i oznaczone symbolem G40+.

Wyjątkowość tego produktu nie ogranicza się jedynie do zastosowania unikalnego rodzaju plastiku, ale obejmuje także całkowicie nową technologię. Polega ona na wstrzykiwaniu niewielkiej ilości plastiku do formy i równomiernym rozprowadzaniu surowca na ściankach formy.

Ta koncepcja pozwala na wyrównanie grubości ścianek od wewnątrz i z zewnątrz oraz osiągnięcie  jednolitej twardość piłek, co z kolei gwarantuje bardziej jednolite i przewidywalne odbicie. Do tej pory jakość piłek była dość przypadkowa, a klasyfikowanie na piłki turniejowe i treningowe odbywało się na podstawie postprodukcyjnych testów VEER. Dzięki nowej technologii jakość piłek jest determinowana już podczas procesu produkcyjnego.

Nowe piłki G40+ cechuje także większą wytrzymałość i zwiększona odporność na temperaturę. Wszystko to powoduje też większe oszczędności w wydatkach. Zapraszamy do zapoznania się ofertą piłek Butterfly: turniejowych G40+ oraz treningowych G40+ Master.

Zobacz piłeczki do tenisa w sklepach online Sklep Yasaka