Piłeczki do tenisa stołowego

W związku ze zmianami przepisów ITTF dotyczących piłeczek pingpongowych producenci sprzętu do tenisa stołowego rozpoczęli poszukiwania nowych technologii. Większość, jak na przykład Yasaka, skorzystała z doświadczeń i innowacji renomowanych producentów. Natomiast Butterfly postanowił wyznaczyć własną drogę i wprowadzić na rynek piłeczki do tenisa stołowego o unikalnej technologii, produkowane w Niemczech i oznaczone symbolem G40+. W efekcie pojawiły się piłeczki treningowe G40+ Master i turniejowe G40+.  Aby pełniej odpowiedzieć na oczekiwania rynku, Butterfly po kilku latach powrócił do produkcji piłeczek na zlecenie.

Wyjątkowość piłeczek G40+ nie ogranicza się jedynie do zastosowania unikalnego rodzaju plastiku, ale obejmuje także całkowicie nową technologię. Polega ona na wstrzykiwaniu niewielkiej ilości plastiku do formy i równomiernym rozprowadzaniu surowca na ściankach formy.

Ta koncepcja pozwala na wyrównanie grubości ścianek od wewnątrz i z zewnątrz oraz osiągnięcie  jednolitej twardość piłek. W efekcie osiągnięte zostało bardziej jednolite i przewidywalne odbicie. Do tej pory jakość piłek była dość przypadkowa. Ponadto ich klasyfikacja oraz podział na piłki turniejowe i treningowe odbywała się na podstawie postprodukcyjnych testów VEER. Dzięki nowej technologii jakość piłek jest determinowana już podczas procesu produkcyjnego.

W odpowiedzi na oczekiwania tenisistów stołowych, Butterfly wprowadził na rynek nowe rodzaje piłeczek turniejowych. W efekcie pojawiły się piłki A40+, S40+ oraz R40+. Wszystkie charakteryzuje podobieństwo do klasycznych piłeczek do tenisa stołowego i standardowej oferty na rynku. Piłeczki S40+ są produkowane z plastiku ABS. Celem wprowadzania innowacji jest osiągnięcie jednolitego, przewidywalnego odbicia.

Oprócz piłeczek do tenisa stołowego z logo motylka, oferujemy także produkty Yasaki. Możemy rekomendować piłeczki turniejowe i treningowe Yasaki, wśród których zdarzają się też piłeczki pomarańczowe. Spełniają one wymagania ITTF i zapewniają bardzo dobrą relację ceny do jakości. Zapraszamy do zapoznania się z produktami Yasaki.

Dowiedz się też więcej o filozofii marek Butterfly i Yasaki.

Zobacz piłeczki do tenisa w sklepach online Sklep Yasaka