Buty do tenisa stołowego

Specjalistyczne buty do tenisa stołowego są uważane za kolejny, obok deski i okładzin, element sprzętu do tenisa stołowego. Wynika to z większej dynamiki gry i konieczności zapewnienia ochrony przed kontuzjami. Właściwie dobrane obuwie, odpowiadające specyficznym wymaganiom tenisistów stołowych, wspiera pracę nóg, a przez to zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania. W zależności od upodobań można zdecydować się na buty o masywniejszej konstrukcji wyposażone w wiele unikalnych technologii lub lekkie buty o charakterze tenisówek, dające efekt „gołej stopy”. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Aktualna oferta znajduje się w naszych sklepach butterfly.pl i yasaka.pl.

Buty do tenisa stołowego zaawansowane technologicznie:

Lekkie buty typu tenisówki:

Obuwie specjalnego przeznaczenia:

W związku z rosnącymi wymaganiami zawodników, w 2013 roku Butterfly zdecydował się na własną produkcję butów, bez współpracy z innymi partnerami technologicznymi. Dzięki temu rozwiązaniu można lepiej dostosować produkowane obuwie do oczekiwań osób grających w tenisa stołowego. W efekcie wszystkie buty są specjalnie wzmacniane i amortyzowane pod względem specyficznych ruchów wykonywanych podczas gry – szybkich zwrotów, gwałtownego hamowania, przenoszenia ciężaru ciała. Niezależność Butterfly pozwala na dalsze poszukiwania i innowacje w tym zakresie.

 

Nowatorskie technologie zapewniają niezwykłe cechy użytkowe:

  • B-Armor: przód buta jest pokryty sztywnym materiałem KPU. Chroni on przednią część stopy i zabezpiecza podczas gwałtownych ruchów.
  • Nietypowy język buta: jednostronnie wszyty wewnątrz buta stabilizuje stopę i zwiększa uczucie idealnego przylegania buta do stopy.
  • B-Absorber: specjalna gąbka absorbująca wstrząsy została umieszczona pomiędzy zewnętrzną i środkową podeszwą. Amortyzuje i nadaje elastyczność.
  • Winggrip: specjalnie uformowana podeszwa zewnętrzna zapewnia dużą przyczepność i wspiera właściwą pracę nóg.
  • STB: zapobiega zniekształcaniu się konstrukcji butów wywołanej specyfiką poruszania się podczas gry w tenisa stołowego. Zwiększa też stabilność.
  • B-Ridge: półkolista wewnętrzna (środkowa) podeszwa ułatwia pracę nóg.

Również Yasaka oferuje specjalistyczne buty do tenisa stołowego, od bardzo lekkich tenisówek po zaawansowane technologicznie buty wykonane z zastosowaniem materiału Phylon. Jest to lekkie i wytrzymałe tworzywo, zapewniające elastyczność oraz dobre tłumienie wstrząsów, a oprócz tych zalet zapobiega też  niekontrolowanym poślizgom. Specjalistyczne obuwie firmy Yasaka to bardzo dobra relacja ceny do jakości. Buty te też spełniają oczekiwania tenisistów stołowych i są trwałym oraz komfortowym elementem wyposażenia sportowca.

Buty Butterfly łatwo łączą się też z innymi elementami stroju sportowego. Zobaczcie kolekcje ubiorów z logo motylka i znajdźcie swój ulubiony zestaw.

Zobacz cały asortyment w sklepach online Sklep Butterfly