Jak skleić rakietkę?

Bezpłatna usługa sklejania rakietek


 

Najłatwiejszym sposobem sklejenia rakietki jest … zlecenie tego zadania nam. Z przyjemnością skleimy dla Państwa rakietkę z elementów kupionych u nas. Do klejenia stosujemy kleje wodne i dokładamy wszelkiej staranności, aby byli Państwo zadowoleni. Ze względu na specyfikę klejów wodnych (konieczność odparowania wody przed naklejeniem okładziny), czas wysłania gotowej rakietki może być nieco dłuższy niż w przypadku realizacji standardowych zamówień.

Aby otrzymać już sklejoną rakietkę, należy przy składaniu zamówienia na deskę i okładziny lub okładzinę, wyrazić takie życzenie. Przy składaniu zamówienia przez telefon wystarczy to powiedzieć, natomiast przy składaniu zamówienia w sklepie butterfly.pl lub yasaka.pl sugerujemy wykorzystanie okienka komentarza, które znajduje się na końcu formularza zamówienia.

Zachęcamy też do zapoznania się z naszymi propozycjami klejonych zestawów. Każda tego typu rakietka jest klejona przez nas na konkretne zamówienie, przed wysyłką. Oprócz tego typu sugerowanych przez nas zestawów klejonych, oferujemy też rakietki gotowe, będące sprzętem popularnym.

W przypadku wyrażenia przez Państwa chęci sklejenia rakietki lub kupienia sklejonej przez nas rakietki, ze względu na nieodwracalny charakter tej usługi, wyrażają Państwo zgodę na utratę prawa do odstąpienia od umowy.

 

Jak skleić rakietkę do tenisa stołowego?


 

Obecnie w ofercie mamy dwa rodzaje produktów umożliwiających przyklejanie okładzin do deski. Są to kleje lub arkusze klejące. Arkusze są przydatne zwłaszcza w przypadku czopów o cienkim podkładzie lub bez podkładu, natomiast kleje sprawdzają się w przypadku pozostałych okładzin. Poniżej przedstawiamy filmiki pokazujące procedurę klejenia za pomocą kleju typu Free Chack (jest ona identyczna dla wszystkich klejów tego rodzaju) oraz arkusza klejącego.

Przypominamy, że obecnie do oficjalnych rozgrywek dopuszczone są jedynie kleje wodne. Nie zawierają one rozpuszczalników organicznych i są wytwarzane ze 100% płynnego naturalnego kauczuku oraz produkowane w zgodzie z nowymi przepisami ITTF dotyczącymi zasad stosowania klejów. Po całkowitym wyschnięciu ( odparowaniu wody co może trwać nawet do 12 godzin ) idealnie sklejają okładzinę i deskę. Umożliwiają łatwe odklejenie okładziny od deski, gdy zajdzie taka potrzeba i są łatwe do usunięcia z powierzchni podkładu.

Kleje są sprzedawane w różnych pojemnościach, najczęściej z klipsem oraz zestawem gąbek do klejenia.

01Nałóż klej na podkład okładziny za pomocą małej buteleczki.

02Przymocuj jedną z gąbeczek do klipsa i za jej pomocą równomiernie rozprowadź klej.

03Nałóż klej na powierzchnię deski.

04Równomiernie rozprowadź klej gąbką na powierzchni deski.Odczekaj, aż klej całkowicie wyschnie i wtedy sklej deskę z okładziną.

Zabezpiecz okładzinę dołączonym kartonikiem, połóż rakietkę na blacie zabezpieczonym przed zarysowaniem (np podkładką) i dotnij okładzinę do kształtu deski (polecamy nóż do cięcia tapet).

Akcesoria do klejenia marki Butterfly