Jak dbać o rakietkę do tenisa stołowego?


 

Rakietka do tenisa stołowego to deska oraz dwie delikatne, wykonane z kauczuku okładziny. Należy pamiętać, że powierzchnia okładzin jest wysoce wrażliwa. W związku z tym powinna być chroniona przed kurzem, oleistymi substancjami oraz innymi zabrudzeniami, które osadzają się szczególnie łatwo na przyczepnych okładzinach. Na tej stronie dowiesz się też więcej o samych okładzinach. Również sama okładzina ulega naturalnemu procesowi niszczenia pod wpływem czasu. Dlatego konieczne jest oczyszczenie ich przed i po grze. Optymalny program dbania o rakietkę do tenisa stołowego składa się z trzech stopni czyli:

Jak dbać o rakietkę?

  • Zastosowaniu specjalnie opracowanych preparatów, które pomogą w zachowaniu właściwości okładzin i przedłużą ich przydatność.
  • Naklejeniu folii ochronnych tworzących warstwę zabezpieczającą okładzinę przed utlenianiem oraz osadzaniem się kurzu.
  • Trzymaniu rakietki w pokrowcu, który ją zabezpieczy przed urazami mechanicznymi oraz wpływem wilgoci, powietrza i temperatury.

 

Rakietka zawsze powinna być trzymana z dala od źródła ciepła. Nigdy nie powinna być wystawiana na bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz wilgoci.

Okładziny będą dłużej Ci służyły, jeżeli po każdorazowym użyciu oczyścisz je odpowiednimi środkami, zabezpieczysz folią, a rakietka będzie przechowywania w pokrowcu. Środki do czyszczenia rakietki pingpongowej znajdziesz w naszym sklepie. 

Rakietka zawsze powinna być przechowywana w pokrowcu, który chroni ją przed zabrudzeniem i uszkodzeniem mechanicznym. Pokrowce tekstylne posiadają usztywnienie zapobiegające np. złamaniu deski. Inne są wykonane z twardych materiałów np. drewna, plastiku czy korka. Pokrowce chronią też okładziny przed utlenianiem i przyklejaniem się kurzu, zwłaszcza dotyczy to tzw. klejących okładzin.

Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami będziesz w sposób doskonały dbać o swoją rakietkę do tenisa stołowego i znacznie przedłużysz jej przydatność do gry.

Akcesoria Butterfly do czyszczenia rakietek